درباره موتوژن

شرکت موتوژن در سال 1352 با نام "گلد الکتریک ایران" به منظور تولید الکتروموتورهای کولری، تحت لیسانس شرکت وستینگهاوس آمریکا، با سرمایه گذاری مشترک بانک صنعت و معدن و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در منطقه صنعتی غرب تبریز تاسیس گردید. با خرید سهام این شرکت توسط سازمان گسترش و نوسازی ایران در سال 1354، نام مجموعه به شرکت موتوژن تغییر یافت. بدنبال پذیره نویسی عمومی این شرکت توسط سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در سال 1369 این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید.

 

 

شرکت موتوژن در حال حاضر در زمینی به وسعت 470 هزار متر مربع واقع شده و فعالیت صنعتی تولیدی خود را در بیش از 64 هزار متر مربع سالن سرپوشیده پیگیری می‌کند.
این شرکت با تکیه بر دانش نیروهای متخصص بومی و با بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا، سالانه بیش از 3 میلیون دستگاه انواع الکتروموتورهای تکفاز و سه فاز در فریم های چدنی و آلومینیومی را تولید و از این‌رو توانسته سهم بزرگی از نیاز صنایع خانگی و صنعتی به این نوع از محصولات استراتژیک را برآورده سازد.

شرکت موتوژن توجه به بهینه سازی مصرف انرژی در ساخت انواع الکتروموتور را بعنوان یکی از اهداف راهبردی خود در نظر گرفته و بر این اساس توانسته بخش قابل توجهی از تولیدات خود را در هر 2 بخش خانگی و صنعتی با استاندارد بین المللی بهره وری عملکرد انرژی IEC منطبق سازد.

موتوژن در حال حاضر یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تولید کننده‌های انواع الکتروموتور در خاورمیانه می‌باشد و اخذ متعدد نشان‌های معتبر ملی و بین‌المللی از جمله واحد نمونه صنعتی کشور، منتخب جشنواره تولید ملی، منتخب صنعت سبز کشوری و گواهینامه‌های ATEX (QAN , EU) و CE همچنین گواهینامه‌های  ISO45001، ISO9001 ، ISO14001  و HSE-MS از موسسه بین المللی MTIC نشانی بر این ادعاست.

در راستای تضمین و تداوم کیفیت مطلوب و ارج نهی به حقوق مشتریان ارجمند تمام تولیدات این مجموعه بصورت مستمر توسط واحد کنترل کیفی پایش شده، و محصولات تولیدی مطابق با استانداردهای روز دنیا از جمله NEMA ،DIN ،IEC ،ASTM  برابرسازی می‌شود.

شرکت موتوژن با اتخاذ رویکرد صحیح بازاریابی،مدیریت قیمت و برنامه ریزی تولید بر اساس مطالعه بازار توانسته مسیر صادراتی خود را به بازار کشورهای هدف گسترش دهد و بخش قابل توجهی از تولیدات این شرکت در 3 قاره آسیا، آفریقا و اروپا عرضه می شود.

مشخصات کمیته حسابرسی
نام عضوسمتوضعیت
غفور خرامهررئیس کمیتهغیر مستقل
مجید اکبریمستقل
علی اصغر دهقانی سعدیمستقل
مشخصات کمیته انتصابات
نام عضوسمتوضعیت
طاهر رحیمیرئیس کمیتهغیر مستقل
هادی عبادیغیر مستقل
مجید اکبریمستقل
عماد میرزا بیگیمستقل
روح الله رستمیمستقل
احمد شریفی راددبیر کمیتهغیر مستقل
مشخصات کمیته ریسک
نام عضوسمتوضعیت
هادی عبادیرئیس کمیتهغیر مستقل
احمد شریفی رادغیر مستقل
امیر اعظمیمستقل
روح الله رستمیمستقل
عماد میرزا بیگیمستقل
رامین مرزیدبیر کمیتهغیر مستقل